rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss

Tagi: bezkarność zdrady | inteligentni dranie | mądrość | najmajętniejsi | odróżnianie dobra od zła | paragraf na głupotę | szlachetni analfabeci

Najwięcej tragedii narodowych ,społecznych i rodzinnych wynika ze zdrady i z głupoty .Dlaczego zatem w historii i we współczesnym świecie zdrajcy należą do najlepiej zarabiających i najmajętniejszych doradców lub decydentów ?

Wielcy filozofowie zapisali wiele refleksji na temat zdrady . Historycy wykazują , że każda wojna zaczynała się od zdrady , a teolodzy wysyłają zdrajców do piekła .

Skoro zdrada jest tak obrzydliwym postępowaniem , to dlaczego dotychczas nie wyplewiono zdrady tak jak usuwa się chwasty , jak wyrzuca się fałszywie brzmiące instrumenty , jak niszczy się szkodliwe wirusy i bakterie ?

Dlaczego zdrajcom żyje się tak dobrze i niekiedy są doradcami czołowych mężów stanu , a często zdrajcy stają się decydentami ?

Otóż powody są trzy :

1. Zdrajcy należą do najlepiej opłacanych złoczyńców .

2. Rzadko kara się zdrajców , a jeśli się kara , to w sposób symboliczny i najczęściej kończy się tylko na potępieniu moralnym .

3. Zdrada jest często związana z głupotą , a niestety dotychczas żaden system prawny w świecie nie przewiduje karalności głupoty .

Aby nie było niedomówień podam co rozumiem pod pojęciem mądrości :

MĄDROŚĆ JEST TO UMIEJĘTNOŚĆ ODRÓŻNIANIA DOBRA OD ZŁA !!!

Zatem mądrość nie jest związana ani z wykształceniem ani z inteligencją !

Znam wielu inteligentnych szubrawców i jeszcze więcej szlachetnych prostych ludzi .

Mądrość nie ma wiele wspólnego z wykształceniem !

Bywają profesorowie wyższych uczelni o takim poziomie głupiej arogancji , że żaden analfabeta nie jest w stanie im dorównać .

Pracowałem w wielkiej ponadnarodowej firmie, działałem w NSZZ"Solidarność", otarłem się o politykę, będąc radnym Sejmiku Województwa Śląskiego i miałem szczęście poznać wielu wielu ludzi i widziałem niejedną zdradę , ale jeszcze więcej szlachetnych postaw .

Już w przedszkolu niektóre dzieci skarżyły do pani na koleżanki czy kolegów . Zastanawiałem się wtedy dlaczego właśnie ci, co skarżą dostają najlepsze zabawki i są chwaleni .

Potem w podstawówce to już jak ktoś poskarżył na koleżankę czy kolegę do dostawał w dziób i sprawy kończyły się różnie : albo uczeń przestał być kapusiem , albo doniósł kto mu wymierzył sprawiedliwość i wtedy on pozostał dalej kapusiem , a ja musiałem zmienić szkołę i otrzymałem reprymendę od rodziców .

W szkole średniej już kapusie nie skarżyli na lekcji , lecz chodzili do pokoju nauczycielskiego albo do gabinetu dyrektora . Gdy na lekcji historii w latach siedemdziesiątych nauczyciel opowiedział nam prawdę o Katyniu , to potem w czasie przerwy synalek jednego z sekretarzy PZPR poszedł do gabinetu dyrektora i ... od następnego półrocza zmieniono nam nauczyciela historii .

Na studiach , to już była wyższa szkoła jazdy i nikt nie chodził donosić do rektora, bo zdrajcy brali grube pieniądze za donoszenie do SB. Niestety niektorzy rektorzy też byli Tajnymi Współpracownikami.

Mój ojciec Tadeusz (odznaczony medalem za wojnę obronną w 1939 roku i krzyżem AK ) opowiadał mi o zdrajcach z V-tej kolumny , którzy strzelali we wrześniu 1939r w plecy polskich żołnierzy, a podczas wojny donosili na Gestapo i za to mieli profity materialne i jedli czekoladę w czasach , kiedy innym brakowało chleba . Po wojnie ci sami zdrajcy wstępowali do UB i dalej donosili na AK-owców a nawet ich mordowali i w czasach kiedy kraj leżał w gruzach, zdrajcy budowali sobie domki jednorodzinne .

Najbardziej wstrząsające zbrodnie dokonano na żołnierzach NSZ z Podbeskidzia . Słynny Bartek ( kapitan Henryk Flame) nie wiedział , że zdrajcy są na samej górze dowództwa Śląskiego Okręgu NSZ.

Gdy oddziały NSZ legendarnego Bartka walczyły ze sowieckimi agentami i z UB na Podbeskidziu, to jego dowódca w Katowicach zgodził się na zbrodnię ludobójstwa żołnierzy NSZ i wydał straszliwy rozkaz przemieszczenia ich na zachód , a w rzeczywistości oddania pod zbrodnicze łapy UB i NKWD .

Największe tragedie dzieją się wtedy gdy zdrajcy są na samej górze !!!

Tak było w Jałcie , gdzie prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii zdradzili Polskę .

Tak było 13.grudnia 1981 roku gdy generał Jaruzelski ogłosił wojnę przeciwko własnemu narodowi .

Trochę inaczej ,bo łagodnie było przy okrągłym stole w 1989 roku , gdzie wszystkich prawdziwych Polaków wyrolowano z wielkim kunsztem na okrągło .

Tak jest teraz w Brukseli , gdzie Rzeczpospolitą traktuje się jako kraj taniej siły roboczej trzeciej kategorii , a do krajów najważniejszych dla strategii UE zalicza się Niemcy i Rosję .

Jak temu zaradzić ?

Po pierwsze karać zdrajców !

Po drugie nie wybierać zdrajców do żadnych władz ani państwowych ani związkowych !!

Po trzecie odwołać zdrajców z piastowanych obecnie funkcji lub stanowisk !!!

I wreszcie to , co najważniejsze : NIE WOLNO WSPÓŁPRACOWAĆ Z LUDŹMI KTÓRZY JUŻ CHOCIAŻBY RAZ KOGOŚ ZDRADZILI !!!

Rajmund Pollak

2009-10-22 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Warto zakazać hazardu w całej Polsce , a zacząć należy od Bielska-Białej !!!

2009-10-02 | Tagi: hazard, to demolowanie wartości etycznych | Popularyzować uczciwość | to nie polityka tylko etyka | Zakaz hazardu w Polsce | zamiast jednorękich bandytów-szafy grające | zamiast kasyn-hale sportowe


Demoralizacja i korupcja rodzi się w określonych warunkach . Zaczyna się od przymrużania oka na niektóre występki prominentów , a kończy na niewyjaśnionych zabójstwach i niewykrytych sprawcach .

Demagogia wolnego rynku sięgnęła granic absurdu w przypadku zgody na hazard i przymykania oka na to, co się wokół hazardu dzieje .

Twierdzenie , że kasyna są lokalami rozrywkowymi , a właściciele jędnorękich bandytów są przykładnymi i cenionymi przedsiębiorcami , a także wołanie o zgodę na tzw. "miękkie narkotyki " są częścią demontażu tradycyjnych , polskich wartości moralnych .

Nawet o prostytucji już zaczyna się mówić w sposób "wolnorynkowy" ,twierdząc elegancko o luksusowych damach do towarzystwa na jedną noc dla niektórych przemęczonych menadżerów .

Mówienie , że totolotek to też hazard jest kompletną bzdurą .

Również konkursy telewizyjne , radiowe , prasowe nie są hazardem , tylko taką miłą zabawą z niespodziankami , a często kształcą jak np. Wielka Gra , czy "miliard w rozumie" .

Tymczasem kasyna i lokale z automatami do gry ze swoją infrastrukturą niczego nie uczą , a mogą gracza pozbawić niemal wszystkiego , łącznie z honorem .

Jednoręcy bandyci natomiast są najbardziej prymitywną , choć bardzo wyszukaną formą "łapania frajerów" na lep rzekomo łatwych zysków .

W tej chwili jest skandal polityczny wokół tej sprawy , jednak problem jest znacznie poważniejszy niż polityka , bo tu chodzi o podstawy etyki .

Skoro każdy wie , że na jednorękich bandytach , zwanych dla niepoznaki maszynami do gry, zarabia się krocie i nikt nie jest w stanie z automatem wygrać , to oznacza , że reklamy wielkich wygranych są zwykłym oszustwem .

Istotne jest też to, co dzieje się wokół hazardu , czyli prostytucja itd.itp. , a przede wszystkim tragedie ludzi złapanych na haczyk pięknego neonu , czy hasła szybkiej wygranej .

Po co nam ustawa o hazardzie ? Jest niepotrzebna tak, jak szkodliwe są propozycje złagodzenia zakazu używania tzw. "miękkich narkotyków ".

NALEŻY PO PROSTU ZAKAZAĆ HAZARDU W CAŁEJ POLSCE I ZWIĘKSZYĆ KARY ZA HANDEL NARKOTYKAMI !!!

W WIELU KRAJACH JEST JUŻ ZAKAZ PALENIA TYTONIU W MIEJSCACH PUBLICZNYCH , A ZATEM NALEŻY ZAKAZAĆ RÓWNIEŻ UŻYWANIA W POLSCE JAKICHKOLWIEK NARKOTYKÓW !

ZAMIAST KASYN- BUDOWAĆ HALE SPORTOWE DLA MŁODZIEŻY, A ZAMIAST JEDNORĘKICH BANDYTÓW- KUPOWAĆ SZAFY GRAJĄCE Z WYBOREM PŁYT MUZYKI KLASYCZNEJ I POPULARNEJ .

ZAMIAST HAZARDU TRZEBA POPULARYZOWAĆ UCZCIWOŚĆ .

WARTO, ABY RADA MIASTA BIELSKA -BIAŁEJ ROZPOCZĘŁA DZIAŁANIA NA RZECZ LIKWIDACJI W STOLICY PODBESKIDZIA wszystkich placówek HAZARDU I PODJĘŁA SKUTECZNIEJSZĄ WALKĘ Z NARKOMANIĄ i PROSTYTUCJĄ !

To są trudne tematy , ale Policja i Prokuratura powinna otrzymać dodatkowe narzędzia prawne do ich zwalczania .

Uchwała Rady Miasta na ten temat byłaby sygnałem mobilizującym Policję i Prokuraturę .

Bielsko-Biała powinna stać się miastem wolnym od hazardu , omijanym przez narkomanów i niedostępnym dla sutenerów .

Nasze miasto powinno stać się czystym nie tylko ekologicznie ale i etycznie .

Rajmund Pollak

2009-10-15 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Doborowa kompania polityków ochotników dla Afganistanu .

2009-09-12 | Tagi: ból rodzin poległych | KOMPANIA POLITYKÓW OCHOTNIKÓW | Polska racja stanu to jest żywy ojciec | WOJNA Z DALA OD POLSKI | wycofać Wojsko Polskie z Afganistanu | żywy brat | żywy syn

Polityka nie może stać ponad wartością życia . Już zbyt dużo naszych mundurowych straciło życie .Zdrowie i życie polskich żołnierzy ważniejsze jest od interesów wielkich mocarstw , dlatego nasi żołnierze powinni jeszcze w tym roku opuścić Afganistan i wrócić do Polski !

Gdy słyszę o kolejnej śmierci polskiego żołnierza czy oficera w Afganistanie , to serce mnie boli , bo wiem że Polska tak bardzo potrzebuje wartościowych ludzi , a tam w Azji oni giną zamiast żyć wśród swoich bliskich tutaj w Ojczyźnie .

Gdy w telewizji pokazują polityków, ktorzy twierdzą , że Afganistan potrzebuje polskich wojskowych , a poza tym wypełniamy jakieś zobowiązania sojusznicze wobec Ameryki i Anglii , to wyłączam telewizor , aby tych bzdur nie słuchać .

Gdzie była armia USA , gdy 1 września 1939 roku napadli na nas Niemcy , a 17 września Rosjanie wbili Polsce nóż w plecy ?

Gdzie byli komandosi angielscy i amerykańscy , gdy płonęła Warszawa w okresie Powstania w 1944roku ?

Jak wypełnili w Jałcie swoje sojusznicze zobowiązania wobec Polski Amerykanie i Anglicy ???

Są też przykłady z ostatnich lat arogancji Amerykanów ! Pułkownik Kukliński podał dokładne plany stanu wojennego wystarczająco wcześniej przed 13.12.1981roku do CIA , ale Rząd USA nie powiadomił Komisji krajowej "Solidarności" o grożących działaczom aresztowaniach , bo wtedy dla USA Polska była tylko pionkiem w grze o daleki wschód ! Tak tak , wielu już zapomniało komu Amerykanie dostarczali wtedy broń w Afganistanie . Nie jest wykluczone , że rozkaz strzelania do Polskich żołnierzy w Afganistanie wydają teraz dawni afgańscy współpracownicy CIA .

Polacy starający się o wizy czasowe w USA są poniżani w konsulatach i ambasadzie USA . Od Niemców nie wymaga się odcisków palców , ani nie prowadzi się przesłuchań po co tam jadą i kiedy się z Ameryki wyniosą . Czy sojusznika tak się traktuje jak Polaka występującego o wizę USA ?

POLITYCY , KTÓRZY TWIERDZĄ , ŻE OBECNOŚĆ POLSKICH WOJSK W AFGANISTANIE JEST KONIECZNA POWINNI SAMI DAĆ PRZYKŁAD I UTWORZYĆ DOBOROWĄ KOMPANIĘ OCHOTNIKÓW SOJUSZNIKÓW !

TO NIE JEST POLSKA RACJA STANU USIĄŚĆ WYGODNIE PRZED KAMERĄ I ZACHĘCAĆ DO WYPEŁNIANIA SOJUSZNICZYCH ZOBOWIĄZAŃ W AFGANISTANIE , A POTEM NAGŁAŚNIAĆ , ŻE UDZIELI SIĘ POMOCY WDOWOM I SIEROTOM , GDY DOCHODZI DO TRAGEDII .

POMOC TYM RODZINOM NALEŻY UDZIELAĆ TAKTOWNIE I Z POSZANOWANIEM ICH BÓLU , NATOMIAST BEZ WYKORZYSTYWANIA ICH TRAGEDII DO ROZGRYWEK PERSONALNYCH W MINISTERSTWACH I NA SZCZYTACH HIERARCHII WOJSKOWEJ .

POLSKA RACJA STANU TO JEST ŻYWY OJCIEC I ŻYWA MATKA !

ŻYWY BRAT I ŻYWY SYN !!!

DLATEGO NIE MAJĄ UZASDNIENIA W RACJI STANU DECYZJE, O WYSYŁANIU POLSKIEGO WOJSKA WIELE TYSIĘCY KILOMETRÓW OD NASZYCH GRANIC NA WOJNĘ , KTÓRA POLSCE PRZYNOSI ŚMIERĆ Z DALA OD WŁASNEGO KRAJU.

Wszystkim rodzinom Polaków poległych w Afaginistanie składam wyrazy szczerego współczucia i podzielam Wasz ból .

Rajmund Pollak

2009-10-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 509049
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała